משק יעקובא קיים מאז משנות ה-50' במושב ניר בנים שבחבל לכיש. כיום חיים בו שלושה דורות של חקלאים גאים. המשק הוא מראשוני ומגדולי מגדלי הארטישוק בארץ מאז קום המדינה.

הארטישוק של נועם

היום מתפרש המשק על-פני יותר מ-500 דונם של ארטישוק והוא למעשה ממגדלי הארטישוק הגדולים בארץ.עונת הארטישוק היא בין נובמבר למאי. בחודשי הקיץ המשק מתמחה בגידול של ענבי מאכל מזן לבן בשם סופריור וזן אדום בשם פלאם סידלס בשטח כולל של מעל ל-70 דונם. בנוסף בשטח של -16 דונם של כרם זית לשמן כתית מעולה מזן ברנע וסורי. המשק פועל על פי סטנדרטים של איכות, אמינות, מקצועיות ומצוינות, בעבודה החקלאית ובשיווק התוצרת הטריה.

אירוח במשק
בחודשי החורף החל מחודש ינואר המשק פותח את שעריו למבקרים ואורחים בסופי השבוע, במקום מוגשות ארוחות עשירות בדגש ארטישוק ,הכל ממטעמי המטבח הביתי של נועם ,ההגשה בצורת בופה בהגשה עצמית.,בנוסף מתקימים סיורים רגליים לשדות הארטישוק ,בליווי הסבר רחב על מקורותיו ההסטוריה וסגולותיו הבריאותיות  של  הארטישוק ,וכמובן אופן  גידול הקטיף והאריזה , את אופן קילוף הארטישוק בקלי קלות וטיפים קולינרים נוספים.אך בלי לשכוח גידולים נוספים הגדלים בדרך וההיסטוריה של המושב והאזור כולו בנוסף אפשר לקנות במקום כמובן ארטישוק טרי שתילי ארטישוק ומוצרי משק נוספים

פינת שרות עצמי
במשך יתר ימי השבוע למעונינים בארטישוק טרי ,צימוקים טבעיים[מהענבים של המשק] ,ושמן זית מעולה מכרם  הזיתים של המשק. אפשר לקנות בפינת שרות עצמי . הנמצאת בסככת המיון  [יש שילוט מהכניסה למושב]

שתילי ארטישוק
לאוהבי גינון והארטישוק אנו מוכרים שתילים למעונינים לשתול בגינתם שתילי ארטישוק [5-ש"ח] העונה  הממומלצת לשתילה היא נובמבר-פבואר נשמח לענות לשאלות  ב-0542278637 [נעם] .
 
הארטישוק בישראל
הארטישוק הוא גידול רב שנתי (5 שנים) הגדל בעיקר במרכז הארץ, בחבל לכיש ובמועצה האזורית באר טוביה. יש כ- 15 מגדלים גדולים, וכמה עשרות קטנים. את הארטישוק התחילו לגדל בארץ באופן מסחרי, לפני 45 שנה, ואז ניתן היה לחיות בכבוד מחצי דונם. היום יש צורך לגדל ארטישוק על 300 דונם, כדי להבטיח השרדות כלכלית. בישראל מגדלים כיום, כ – 4,000 טון ארטישוק בשנה המיועד לשוק מקומי בלבד – לא ליצוא. לשם השוואה בעולם כולו מגדלים 1.5 מליון טון, בעיקר באיטליה (40%) ספרד (20%), צרפת, ארגנטינה ועוד.

שמות נוספים עברית שפה יפה ולכן אפשר למצוא כל מיני צורות כתיב למילה ארטישוק: חרשף, חורשף, חרשוף, קינרס ועוד.